Останнім часом до Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області надходять звернення щодо шкідливого впливу шуму від роботи генераторів, а також соціальними мережами поширюється інформація щодо вжиття заходів адміністративного впливу до суб’єктів господарювання за перевищення рівня шуму від роботи генераторів, які використовуються у процесі їхньої діяльності.
Про рекомендації щодо зниження рівня шуму, а також про роз’яснення МОЗ України стосовно застосування генераторів розповіла головна спеціалістка управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Маргарита Малишева.
Згідно з медико-санітарними нормами допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі. Але зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, а також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.
Проте знизити рівень шуму все ж таки можна. Для цього потрібно:
- встановити генератор на рівну поверхню на грубий гумовий килимок на відстані 6 м від житлових будинків та спальних приміщень, подалі від вікон та входів до будівлі;
- оточити його шумозахисними й акустичними екранами;
- обладнати спеціальним кожухом зі внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів;
- додатково – обкласти генератор мішками з піском.
Задля уникнення пожеж чи інших аварійних ситуацій слід дотримуватися усіх заходів безпеки під час експлуатації генераторів.
новини Кривий Ріг LIFE