asd

Всі новини про життя міста

У Кривому Розі проводиться підготовка фахівців з гуманітарного розмінування (фото)

У Кривому Розі провели робочу нараду на полігоні, де представники швейцарського фонду FSD готують фахівців з гуманітарного розмінування. Проєкт реалізується у співпраці з Радою оборони міста.

За інформацією ПРО ООН, близько 30% території всієї України потребують очищення від вибухо-небезпечних предметів. Це територія, що в 4,5 рази перевищує площу Швейцарії.

«Наша країна зараз – найбільше мінне поле на планеті. Ми готуємо в Кривому Розі фахівців, щоб українська земля знову стала безпечною, щоби люди могли повернутися до своїх осель. Коли міни та боєприпаси убрано, у людей страх змінюється на надію, що можна почати життя заново», – зазначив голова Ради оборони міста Вілкул.

Він підкреслив також: «Ми зуміли зупинити ворога, наше місто не було захоплене та зруйновано. Тому в самому Кривому Розі немає проблем з мінами. Але є величезні території в Херсонській, Запорізькій, Харківській та інших областях, де була окупація, де йшли і йдуть бої. Тому найближчі десятиріччя фахівці з гуманітарного розмінування будуть забезпечені роботою».

На навчання приймаються і чоловіки, і жінки. Для кандидатів бажано мати досвід служби в армії та базове знання англійської мови. Після навчання фахівці отримують гідну заробітну плату. Тренінги проводять швейцарські експерти.

На період роботи фахівцям з гуманітарного розмінування надається офіційне працевлаштування згідно з законодавством України, необхідне обладнання для безпечного виконання робіт, засоби індивідуального захисту та страхування від нещасних випадків.

Анна Віттевін, проєктний менеджер FSD офісу, що знаходиться у Кривому Розі, зазначила: «Наша організація займається гуманітарним розмінуванням території. Наші базування це – Чернігів, Харків, Кривий Ріг. Наша головна мета – розмінування територій, допомога людям у цей важкий час. Зараз ми  знаходимося на тренувальному полі, на якому займаються  наші демінери.  На цьому полі  вони можуть зрозуміти як знаходити міни, працювати з  металодетектором і як правильно поводитись у разі виявлення якихось вибухонебезпечних предметів. Курс навчання складається з теоретичної та практичної частини. Я хочу подякувати міській владі за підтримку та сприяння у вирішенні різних питань, пов’язаних з організацією нашої роботи».

 

   

Довідково. Існує три види розмінування: оперативне, військове та гуманітарне. Оперативне розмінування виконується в разі невідкладної необхідності працівниками ДСНС, саперами поліції та фахівцями Держспецслужби транспорту (ДССТ). Військове розмінування — це розчищення військовими шляху при просуванні під час конфлікту. Головною метою гуманітарного розмінування є планове очищення землі, щоб цивільні особи могли повернутися до своїх домівок. У широкому розумінні воно включає дослідження, картографування та маркування мінних полів, а також фактичне розмінування.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі