Родина мешканки села Бобровий Кут Лариси налагоджує життя в оновленій хаті. Топлять піч – залишеними ворогом ящиками з-під боєприпасів. Кажуть, хоч якась від них користь. Із жахом згають часи окупації. Зізнаються, щасливі бути вдома на рідній землі.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/2-11.jpg)
«Вже декілька місяців Дніпропетровщина долучена до проєкту «Пліч-о-пліч». Підіймаємо з руїн села Херсонщини, які були під окупацією. Ремонтуючи їхні будинки, повертаємо мешканцям цього регіону нормальні умови життя», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/1-9.jpg)
Потім жінка із дітьми виїхала. Чоловік лишився. Згадує, орки ходили по дворах. Катували людей. Намагались дізнатися, чи хто бува не ховає в себе українських військових.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/3-9.jpg)
Мешканка Бобрового Кута Лариса пробула під гнітом загарбників місяць. Оберігала юних доньок. Аби хтось із нелюдів не поклав на них око. Бо вже знала про Бучу.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/4-9.jpg)
«Скрізь нишпорили, щось видивлялись, все когось шукали. Одного разу й чоловіка на допит забрали. Хтось сказав, що він, мовляв, навідник. Доповідає українським оборонцям про ворожі позиції. На щастя, перевірили телефон і відпустили», – розповіла пані Лариса.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/6-8.jpg)
А ще додала, що росіяни облаштовували вогневі позиції неподалік від осель місцевих. Ставили там або танк, або броньовану техніку. Могли реактивну систему залпового вогню «припаркувати».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/5-8.jpg)
«Мы здесь навсегда» тривало вісім місяців. Потім зайшли українській війська. Окупанти, тікаючи, кидали все. Навіть награбовані з магазину цукерки та печиво.
«Страшно було дивитися на село. По собі загарбники залишили розруху. Серце щеміло. Але люди почали повертатися, налагоджувати господарство», – згадує мешканка Бобрового Кута.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/7-4.jpg)
Жінка також приїхала додому. На жаль, у понівечену хату. За проєктом «Пліч-о-пліч» її привели до ладу. Відремонтували дах, оновили фасад.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/ava-9.jpg)
До відбудови Херсонщини долучилося 15 областей України. Надалі досвід планують поширити й на інші постраждалі від війни регіони.
новини Кривий Ріг LIFE