![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto1.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/ava-11.jpg)
На Дніпропетровщині обрали переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Цьогоріч до нього долучилося майже 630 дітей. Роботи 11 з них представлять у столиці. Ті, які тамтешнє журі визнає найкращими, увійдуть до онлайн-каталогу «Проєкти. Шевченківський конкурс».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto2-2.jpg)
«Щороку ми проводимо Всеукраїнський конкурс учнівської творчості. У 2024-му до нього долучилося майже 630 дітей. Роботи 11 з них визнали найкращими, – зазначила заступник начальника ОВА Ірина Грицай. – Але переможених у цьому протистоянні немає. Всі хлопці та дівчата талановиті. Бажаю розвивати талант, яким вони наділені. Щоб його побачив світ. А ще – не стояти на місці та бути жадібними до нових звершень».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto4-2.jpg)
Серед учасників цьогорічної творчої дуелі – 14-річна Софія. Дівчина з Нікопольського району, який чи не щодня обстрілює ворог. А тому й на її картині – руїни. Втім, у центрі уваги – надзвичайники. Ті, які першими приходять на допомогу.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto3-3.jpg)
«Надихалася єдністю українців. Як вони розбирають те, що руйнують росіяни. По крихтах, рятуючи чужі життя, ризикуючи своїм. Так і зрозуміла, що це моя тема. Передати єдність через завали», – розказала учениця дитячої школи мистецтв у Покрові Софія Воронова.
А от 13-річна Анастасія з Кривого Рогу зобразила на полотні берегиню. Вона наче прикриває ошатні оселі від ракет. Дівчина працювала над нею майже три місяці. Старанно виводила гуашшю кожен наступний штрих.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto5-3.jpg)
«Хотіла передати незламність наших людей у тяжкі часи. Тут можна побачити і море, яке зараз окуповане. А ще – квітучі поля України, – додала учениця художньої школи Кривого Рогу Анастасія Фадєєва. – Різні були емоції за ці майже два роки війни. Чимало сумних. Багато злості на сусідів. Але я не втрачаю духу та просуваю українську культуру, творчість поетів, у тому числі й Тараса Шевченка».
Заслужений художник Григорій Чернета у журі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості чи не від дня його заснування. Він помітив – цього разу роботи дітей відрізняються від попередніх років.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto7-3.jpg)
«У них вже є формування української ідеї. У той час як раніше деякі роботи були далекі по темі», – пояснив Григорій Чернета.
Він також додав: добре, що є такі конкурси. Вони дозволяють дітям поринати у творчість і так відволікатися від жаху, який відбувається навколо.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto6-1.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto8-3.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/foto9-1.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE