Через численні ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України в країні зберігається дуже складна ситуація в енергетиці. Фахівці роблять все можливе, але наслідки вже 11 хвиль масованих ударів – серйозні. Укренерго та ДТЕК застосовують у нашої та інших областях, а відповідно у Кривому Розі – аварійні відключення.
Це означає що у частини споживачів електрику можуть відключати на період більш ніж 4-х годин.
Як повідомили в Укренерго, зберігається значний дефіцит потужності, особливо у ранкові та вечірні години. Тому енергетики просять економити електроенергію, особливо з 7.00 до 11.00 ранку та з 17.00 до 22.00.
Уся критично важлива інфраструктура Кривого Рогу працює, проте у зв’язку з введеними енергетиками обмеженнями та наданими місту лімітами, з 50 до 25% скорочено вуличне освітлення, а також скорочено в 2 рази кількість електротранспорту. Але на маршрутах працюють 60 тролейбусів, 10 міських і 10 швидкісних трамваїв, а також 21 комунальний автобус.
«Посилюємо готовність Кривого Рогу до ймовірних тривалих блекаутів. Для зручності криворіжців в місті вже відкрито й функціонує понад 110 Пунктів Незламності та пунктів обігріву, з них 40 обладнано системами супутникового інтернету «Старлінк». Наші фахівці створили зручну інтерактивну карту Пунктів Незламності, розташованих у місті», – зазначили у Військовій адміністрації міста.
«Продовжуємо роботу і за іншими напрямками зміцнення міської інфраструктури. Вже більше 150 об’єктів медицини, тепло-водопостачання та інших об’єктів забезпечені потужними генераторами. Зазначу, що місто почало закуповувати генератори ще навесні та влітку минулого року. Це дозволило зберегти всю критично важливу інфраструктуру при минулих блекаутах. Зараз забезпечили генераторами котельні, які подають тепло на основні лікарні. Зазначу, що в Кривому Розі всі медзаклади – первинна і вторинна ланки – забезпечені генераторами для стійкої роботи при тривалій відсутності електропостачання. Встановлено 102 генератори потужністю до 275 кВт. Тобто забезпечені генераторами і самі лікарні, і кислородні блоки, і окремо котельні, які подають туди тепло, і окремо насосні на котельнях, які качають гарячу воду.
Котельні, які подають тепло на дома – там, де котельні малі і працюють від низьковольтних ліній , там генератори встановлені і на самі котельні для підігріву води, і на насосні для циркуляції води.
Там, де котельні великі, а це опалення 70% міста, котельні підключені від високовольтних ліній, тому напруга така, як в ЛЕПах. Таких генераторів для таких котелень не існує. Там генератори встановлені лише на насоси, які підтримують циркуляцію води щоби не було примерзання. А самі високовольтні котельні, в разі відключення високовольтної електроенергії працювати не можуть.
Також, за рахунок коштів, які були виділені з міського бюджету в минулому році, фактично закінчено формування моделі роботи системи водопостачання в умовах блекауту. Зокрема, на 1-й і 2-й підйом встановили мобільні електростанції, а на ключові районні водопровідні станції третього підйому – потужні генератори. Завдяки цьому, у разі надзвичайних ситуацій, усі сім районів будуть забезпечені у певній мірі водою в центральних трубах. Це означає, що, навіть під час блекауту, жителі верхніх поверхів зможуть набрати воду у сусідів з перших поверхів. Це значно зручніше, ніж із автомобільних водовозів. Хоча автовози у разі потреби також будуть задіяні, тому що є такі райони в місті, де воду не докачують генераторами.
Робота триває, фахівці працюють цілодобово», – додав начальник ВА Олександр Вілкул.
новини Кривий Ріг LIFE