Всі новини про життя міста

У Кривому Розі перевірили Пункти незламності (фото)

Створені у місті 213 Пунктів незламності та пунктів обігріву продовжують цілодобово приймати криворіжців та надавати необхідну допомогу. Всього за час війни їх допомогою скористалися вже більше 73 тисяч криворіжців.

Про це повідомили у міському відділі преси та внтрішьої інформації.

У Кривому Розі провели виїзну нараду на одному з Пунктів незламності у Тернівському районі щодо їх комплектації та готовності працювати у випадку тривалого відключення світла і тепла. 

«Пункти є незамінними помічниками у разі несприятливих погодних умов. Підтвердженням тому – минулий тиждень, коли через негоду в оселях мешканців виникали перебої зі світлом. Пункти незламності протягом тижня відвідали 3276 більше криворіжців. А всього за час війни – понад 73 тисячі.  У них є все необхідне, аби люди мали можливість зігрітись чи підзарядити гаджети. Це: і генератори, буржуйки, підготовлений запас води, працюють кімнати «Матері та дитини». Постійно працюємо над тим, аби у випадку надзвичайних ситуацій криворіжцям у них було комфортно, наскільки це можливо, та безпечно», – йде мова у повідомленні чиновників.

Переважна більшість таких «острівців безпеки» знаходиться на базі шкіл, гімназій, ліцеїв, палаців культури, мистецьких шкіл, тощо.  У закладах  є  облаштовані  укриття, або ж Пункти  розміщені безпосередньо у сховищах. 138 Пунктів незламності обладнані системами супутникового зв’язку Starlink.

Пункти незламності облаштовані в 118 закладах освіти. До них приходять грітися всі – від малечі до літніх людей. Комусь потрібно попрацювати, хтось вчиться, мами з дітьми можуть корисно провести час у ігровому куточку, а літні – відпочити. Пункти працюють 24/7, у них постійно знаходяться чергові. 

У Тернівському районі створено 23 Пункти незламності на базі комунальних закладів міста, зокрема, 18 – у закладах освіти та 5 – у закладах культури, а також пункти обігріву функціонують у відділеннях поліції та промислових підприємствах. Крім того, торгові центри підготували місця для підзарядки гаджетів. 

Максим Новіков, директор криворізького ліцею сказав: «Наш Пункт почав працювати з листопада 2022 року. Одночасно може перебувати до 50 чоловік. Завдяки підтримці міської влади Пункт забезпечено всім необхідним: є генератор, теплові гармати, буржуйка, ліхтарі, зарядні пристрої та багато іншого. Крім того, облаштовано дитячий ігровий куточок та зону матері й дитини. У Пункті підключено систему супутникового зв’язку Starlink. У наявності є запаси питної та технічної води».

У закладі є 4 найпростіші укриття, кожне з яких розраховане на 50 осіб. Одне з укриттів функціонує як структурний елемент пункту обігріву «Пункт незламності». А інші три укриття облаштовані таким чином, щоб організувати освітній процес та допомогти зняти рівень напруги, провести час з користю під час повітряної тривоги для всіх учасників освітнього процесу.
У приміщеннях виконані роботи зі зведення каркасних стін, бетонної пофарбованої підлоги. Облаштовані санітарні кімнати (з унітазами та рукомийниками з теплою водою). Встановлено систему опалення та систему примусової вентиляції. Проведена електрична мережа живлення та освітлення приміщення. Встановлені дерев’яні дверні коробки. Також, укриття облаштовані вхідними металевими дверима та перилами для безпечного спуску та підйому по сходам.


Для того, щоб містянам було зручно знайти Пункт незламності поблизу свого будинку, створена інтерактивна карта Пунктів незламності.

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини