Всі новини про життя міста

У Кривому Розі почали демонтаж двох під’їздів у п’ятиповерхівці, понівеченій ворожою ракетою (фото)

Сьогодні почалися роботи з демонтажу будинку на вулиці Героїв АТО, у який 13 червня 2023 року влучила ворожа ракета. Будуть повністю демонтовані перший та другий під‘їзди п’ятиповерхівки. Потім фахівці виконають капітальні роботи з утеплення пошкодженої стіни, покрівлі, комунікацій. Демонтаж планують завершити за місяць.

«Будемо розбирати невеликими сегментами, щоб не зашкодити відсіченим під‘їздам. Демонтуємо зверху вниз, з використанням довгорукого екскаватора, стріла якого сягає  28 метрів.  І навісним обладнанням – гідроножицями», – пояснює Дмитро Сільчук, керівник інженерно-технічного відділу підрядної організації.

По заврешенню робіт будинок буде повністю функціональним, з усіма зручностями, також облаштують прибудинкову територію.

«Коштом міського бюджету підготували проєктну документацію, вона пройшла експертизу і затвердження. Вже перенесені комунікації теплопостачання, водо-, енерго- та газопостачання. Також відсічена пошкоджена частина будівлі. Надалі усі пошкоджені конструкції буде знесено і котлован засипано», – розповідає про перебіг робіт Денис Зельцер, заступник начальника міського управління капітального будівництва.

Віра Ровенська живе неподалік і на власні очі бачила все, що відбувалося під час ракетного обстрілу. Тепер жінка радіє, що скоро нічого не нагадуватиме про ту страшну ніч, а люди житимуть у комфортних оселях.

«Я прокинулась о третій ночі, підійшла до вінка,подивилась  на небо. Аж тут щось потужно вибухнуло і впало. Через секунду ще один вибух. Я швидко вибігла у коридор, кричу доньці «Ховаймося!». Потім чую свист ракети прямо над нашим будинком. А за хвилину страшенний вибух, вогонь. Вибухівка влучила у газову мережу. Ми побігли в укриття. Люди кричали навколо, машини горіли. Це був суцільний жах…», – згадує Віра. 

Власники квартир, у під’їздах, які були зруйновані обстрілом, отримали кошти на нове житло.

«У Кривому Розі на контролі міської влади питання виплати і надання матеріальної допомоги мешканцям наших міста у зв’язку з пошкодженням майна внаслідок ракетного обстрілу. Від початку повномасштабної війни майже 3400 криворіжців отримали матеріальну допомогу з міського бюджету. Загальна сума виплат становить 117 мільйонів гривень. Це тільки ті містяни, майно яких було пошкоджено або знищено внаслідок ворожих атак», – пояснила Інеса Благун, директорка департаменту соціальної політики міськвиконкому.

68 городян отримали матеріальну допомогу на придбання житла. Це мешканці будинків, що були понівечені російськими ударами – по вулиці Каштановій, Героїв АТО та вулиці Українській.

«Загалом, якщо говорити щодо виплати мешканцям будинку по вулиці Героїв АТО, то крім виплати на придбання житла на суму більше 23 мільйона гривень, люди ще отримали допомогу на вирішення соціально-побутових питань, тобто на той час, поки було прийняте рішення про виплату матеріальної допомоги на придбання житла у сумі 4,5 мільйонів гривень. Взагалі виплат з міського бюджету на відновлення ушкодженого або знищеного майна не передбачено, їх має виплачувати держава, але в місті прийнято рішення про таку програму», – підсумувала Інеса Благун.

Джерело: ТРК Рудана

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі