asd

Всі новини про життя міста

У Кривому Розі продовжує роботу Центр соціально-психологічної реабілітації для дітей

Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів на базі Центру соціально-психологічної реабілітації №1 робочу нараду з питання організації та підтримки в умовах воєнного стану дітей, позбавлених батьківського піклування, а також тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Про це повідомили у міському Відділі преси та внутрішньої інформації.

З перших днів війни задля захисту дітей, які найбільше потребують уваги і турботи, під керівництвом Ради оборони міста було організовано виїзд за кордон дітей пільгових категорій. Так, в Австрію були евакуйовані діти з двох міських Центрів соціальної реабілітації – 99 дітей та 21 педагог центру для супроводу. В австрійських містах Інсбург та Імст дітям забезпечено проживання, харчування, онлайн-навчання в криворізьких школах, а також навчання в австрійських школах. До Польщі, Німеччини та Туреччини вивезли 69 дітей з прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу. 98 дітей-сиріт та 30 супроводжуючих їх педагогів були вивезені на проживання до Туреччини. Також, місто надало допомогу в евакуації на Західну Україну майже 3 тисячам криворіжців – родинам з дітьми з інвалідністю, багатодітним родинам, родинам військовослужбовців, тощо.

Олександр Вілкул підкреслив, що соціальні служби перебувають на постійному зв’язку з дітьми та педагогами, контролюються всі питання – від умов проживання, харчування та навчання хлопців і дівчат:

«Одне із найголовніших питань під час війни це – безпека наймолодших мешканців Кривого Рогу, у яких немає батьків, а також діток з інвалідністю. Тому, цим ми займалися в першу чергу. Нам це вдалося і діти зараз перебувають у безпечних місцях. Що стосується роботи міських соціальних служб та закладів, які опікуються пільговими категоріями, то вони продовжують працювати і надавати психологічну та соціальну підтримку хлопцям та дівчатам, що опинилися у складних життєвих обставинах. Наразі, Центр продовжує приймати дітей, які за різними обставинами опинилися в складних життєвих умовах або залишилися без батьківського піклування. Турботу про дітей взяло на себе місто. Вихованці отримують належне харчування, медичне обслуговування. Також, я вдячний громадським організаціям, які у воєнний час знаходять можливість та допомагають таким закладам. Це – «Егіда-Центр», «Набат Кривбас», громадська організація «Проліска», ACTED. Разом робимо добру справу».

У Кривому Розі проживає понад 123 тис. дітей, віком до 18 років, з них 1 658 діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання охоплено 1 398 дітей (84%).

Світлана Сахно, директор Центру соціально-психологічної реабілітації №1 зауважила: «Наш заклад розрахований на одночасне перебування 60 вихованців. До центру направляються діти, які опинились у складних життєвих обставинах, або залишились без батьківського піклування. Прийом дітей до центру здійснюється цілодобово. У березні 2022 року 50 наших дітей за сприяння Ради оборони міста та 11 вихователів були евакуйовані до Австрії до часу стабілізації ситуації в Україні. В умовах воєнного часу продовжуємо приймати дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах або залишилися без батьківського піклування. Завдяки підтримці міста у нас створені дуже комфортні умови, крім цього всі діти шкільного віку навчаються онлайн у гімназіях № 4 та 97 та спеціальній школі «Натхнення».

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини