asd

Всі новини про життя міста

У Кривому Розі забезпечили генератором котельню, яка часто потрапляла під відключення енергетиків (фото)

Наразі, комунальному підприємству «Криворіжтепломережа» вже передано 49 генераторів, які встановлено на об’єктах теплопостачання. З них 47 – підключені та працюють, а два генератори підключать найближчим часом, роботи на стадії завершення.

Зокрема, вдалося забезпечити генератором потужністю 400 кВт котельню по вулиці Свято-Миколаївській у Центрально-Міському районі, яка часто потрапляла під відключення енергетиків. Завдяки встановленому генератору вже цього четверга теплопостачання будинків криворіжців, які отримують тепло від цієї котельні, було стабілізовано.

Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул зазначив: «У надзвичайно складних умовах продовжуємо забезпечення критичної інфраструктури для функціонування під час обмеженого електропостачання. Завдяки заздалегідь проведеній роботі нам вдалося сформувати модель роботи квартальних котелень в умовах, коли щоденно застосовуються графіки аварійних та погодинних відключень. Такі невеликі котельні, які опалюють від 5 до 20 будинків, підпадають разом з будинками під графіки аварійних відключень. За рахунок такого періодичного відключення вода в мережах холодіє й за той проміжок часу, на який включається котельня, вона не встигає дійти до нормальної температури. Тому, на цих котельнях ми встановлюємо генератори, щоб вони мали можливість забезпечити й рециркуляцію води, й підтримку нормального температурного режиму для опалення будинків криворіжців. Завдяки генераторам котельні продовжують працювати й під час повних блекаутів.

Наприклад, 26 січня, коли енергетиками було повністю знеструмлено Центрально-Міський район та частину Саксаганського району, 24 котельні, де не було енергопостачання, були запущені від генераторів. Це дозволило після подачі електроенергії майже одразу вийти на штатний режим роботи. А якщо б не були встановлені генератори, то система б залишилася без води й на відновлення роботи потрібно було б як мінімум тиждень. При цьому підкреслю – так можна зробити, на жаль, не на всіх котельнях. Для великих котелень, які підключені до високовольтних ліній просто немає генераторів необхідної потужності».

Також, продовжуються роботи не лише на котельнях, але й встановлюються генератори на насосних станціях КП «Водоканал». На сьогодні їх 18, вони використовуються під час знеструмлення насосних станцій. Вже проведена робота дозволила зберегти у робочому стані всю інфраструктуру міста під час попередніх блекаутів.

Нагадаємо, що на січневому засіданні виконкому міськради прийнято рішення про створення міського штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду 2023-2024 рр. Підприємства планують замінити 13 км та зробити ізоляцію 58 км мереж теплопостачання, виконати капітальний ремонт, реконструкцію та заміну 8 котлів. Задля подальшого зміцнення міської інфраструктури та підготовки до нового опалювального сезону місто закупить генератори та спецтехніку. Додатково планується придбати ще 47 генераторів (23 – для «Водоканала»; 24 – для «Тепломережі» із них 17 – доукомплектують котельні) та 35 одиниць спецтехніки.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи