16 грудня у Музеї Героїв АТО Координаційного центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, пройшло інтерактивне заняття для учнів 8-го класу Криворізької загальноосвітньої школи № 8.
Дітей зустрічали працівники центру – волонтери: демобілізований боєць 40-го батальйону "Кривбас", громадський діяч Станіслав Полюхович та військовослужбовець 40-го батальйону "Кривбас" Андрій Троян.
Бійці розпочали заняття промовою про важливість розуміння і підтримки військових, які боряться за наш мир на Сході України. Вони наголосили, що війна – це страшне явище, і тільки спільними зусиллями її можна зупинити. Школярі із цікавістю слухали наших захисників, які ділилися спогадами про своє перебування на фронті, та про участь у військових операціях. Особливо захоплювали розповіді про непоодинокі героїчні вчинки бійців АТО, які постійно спостерігали С. Полюхович та А. Троян, перебуваючи на фронті.
Заняття продовжила науковий працівник Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» Маріанна Шпак, яка разом з учнями здійснила цікаве порівняння сучасних подій в Україні із випадками з історії українського козацтва, коли прості люди змінювали звичний спосіб існування і ставали військовим, аби захистити Батьківщину.
Після перегляду відеоролику про одну з козацьких битв під проводом Б. Хмельницького, діти намагалися передати свої почуття від побаченого, давали коментарі про вираз обличчя, поведінку та заклики українських воїнів, які не шкодуючи свого життя, йшли в бій. Присутні в аудиторії висловили думку, що найбільше козаки цінували волю, це й було найсильнішою мотивацією для знищення ворога, який панував в ті часи на наших землях. На підтвердження своїх слів учні зачитували уривки спогадів-вражень іноземців про Січ та її мешканців.
Логічними були поставлені перед учасниками питання про сучасне ставлення суспільства до добровольців та військових, які беруть участь у бойових діях в зоні АТО. Школярі висказували багато різних думок, почутих серед дорослих, намагалися аналізувати їх. Позитивним було те, що всі підлітки вважають вояків, які захищають мир у наших оселях, героями та патріотами, адже вони – приклад для громадян, гідних своєї держави.
По завершенню важливої дискусії учням було проведено екскурсію по Музею Героїв АТО, де різносюжетні фото, координаційні карти з фронту, військові спорядження та амуніція, дуже зацікавили школярів. Вони із захопленням розглядали унікальні експозиції, задавали уточнюючі питання досвідченим екскурсоводам С. Полюховичу та А. Трояну. Велике враження на школярів справила і практична демонстрація застосування деяких засобів першої медичної допомоги при пораненнях, примірка амуніції солдатів фронту та дозвіл на тримання в руках справжньої зброї.
При розгляді кожної речі в Музеї, бійці намагалися пояснити її походження, а на фото – показати людей, які здійснювали героїчні подвиги, захищаючи наш спокій.
Після захоплюючої екскурсії від восьмикласників лунали слова великої вдячності за можливість побачити справжні реалії життя воїнів у Зони АТО. Один з учнів сказав: «Це дивовижно, як Ви – звичайні люди, перебороли свій страх, і стали на важкий шлях війни за незалежність». Його однокласник додав: «Всі воїни АТО будуть для нас прикладом. Тепер ми знаємо, як сильно можна любити свою Батьківщину!».
новости Кривой Рог LIFE