asd

Всі новини про життя міста

У Музеї Михайла Мармера відбулася лекція «Попередження пам’яттю» (фото)

У музейній роботі трапляються непередбачувані моменти, коли міняєш на ходу те, що планував. Ситуативні події можуть вплинути на задумане, і дати навіть непоганий результат.

6 лютого на екскурсію до Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» прийшла група студентів 1 курсу Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ. Проте, відео протестної поведінки поліцейських міста Дніпра, яке було зняте напередодні і широко розійшлося в соціальних мережах, настільки сколихнуло емоції, що гостям було запропоновано інший формат зустрічі. Таким чином, замість екскурсії відбулася лекція «Попередження пам’яттю».

У ході лекції обговорювався конкретний випадок жорстокого вбивства дітей гітлерівцями на околицях Кривого Рогу в період Другої світової війни, йшлося про проблеми збереження пам’яті про Голокост, проводилися паралелі між подіями «тої» й сьогоднішньої російсько-української війни.

Враховуючи той факт, що учасниками були майбутні співробітники силових структур, у дискусійному блоці особливий акцент було зроблено на тому, що таке конституційний та моральний обов’язок, у чому полягає героїзм, коли він необхідний та виправданий, що таке жертовність, і чому не можна виконувати злочинні накази.

За емоційним відгуком молодих людей було видно, що тема лягла на правильний ґрунт. Причиною цього була не лише відповідність формату зустрічі, а й те, що всіх цих дівчаток і хлопчиків було вивезено до Кривого Рогу з багатостраждальних Маріуполя та Херсона. Й навряд чи хтось знає війну краще, аніж вони.

По закінченню лекції для гостей було проведено експрес-екскурсію, яка познайомила їх зі змістом музейних експозицій.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі