asd

Всі новини про життя міста

Відмовили в пільговому проїзді? Відновити справедливість можна!

Безпідставна відмова в передбаченому чинним законодавством пільгового перевезення громадян тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідно до частини сьомої статті 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – це накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).
Фахівці Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли про конкретні кроки для відновлення справедливості:
«В якості алгоритму для пільговиків, які можуть потрапити в ситуацію з відмовою у пільговому проїзді, слід пам’ятати:

 • -при відмові водія у пільговому проїзді пасажиру варто сплатити за проїзд та взяти квиток (за можливості — з відеофіксацією);
 • -після цього зафіксувати ПІБ водія та назву компанії-перевізника, а після виходу з маршрутки — держзнак автомобіля;
 • -заручитись підтримкою свідків — інших пасажирів, обмінятись телефонними номерами;
 • -викликати поліцію, передати дані про маршрутку та наполягати на складанні матеріалів про адміністративне правопорушення за ст. 133-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України;
 • не зайвим буде написати скаргу до відділу транспорту та зв’язку (якщо мова про міські перевезення), або до Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14) — якщо мова йде про міжміські перевезення.
  Згодом адмінпротокол, відеоматеріали, квиток, свідчення свідків, відповідь про розгляд скарги стануть доказовою базою при зверненні до суду».
  У випадку порушення прав пасажира, правил пасажирських перевезень радимо вам зафіксувати:
 • -номер маршруту;
 • -державний номер автобуса/тролейбуса;
 • -інформацію про перевізника (за наявності).
  Потім можна звернутись за захистом свого права із заявою або скаргою до:
 • -працівників поліції (відмова у пільговому проїзді);
 • -територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті;
 • -відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради.
  Адреса Державної служби України з безпеки на транспорті: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14, телефон «гарячої лінії» Укртрансбезпеки – 044-351-47-66.
  Адреса відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради – пл.Молодіжна, 1, Контакт-центр за телефонним номером 15-20, 499-1520
  Громадяни мають право звернутись за роз’ясненнями, правовою інформацією, допомогою у складанні скарг до Криворізького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: вул.Качалова, 2, 098-040-83-70.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи