Громадська діячка, журналіст, письменниця Ольга Гончар-Хвостова прискіпливо аналізує топонімічну декомунізацію та дерусифікацію в Кривому Розі.
І в неї виникають зауваження та запитання з цього приводу:
«Пане голово міської комісії з перейменування топонімів Кривого Рогу Сергей Милютин
Оскільки засідання комісії з перейменування не проводилися після отримання пропозицій від громадськості та нема ніякого інформування членів комісії про перебіг процесу та його деталі, я звернулася до секретаря комісії і дублюю запитання ще й публічно.
Мені надходять сигнали, що керівники бюджетних установ дають вказівки підлеглим проголосувати в гуглформах за певні варіанти на перейменування топонімів. Прошу терміново проінформувати всіх, що це НЕДОПУСТИМО. Голосування є доброю волею замотивованих людей, а не примусом.
Також прошу повідомити, хто і яку несе відповідальність за внесення до форм для голосування завідомо неприйнятних за формальними ознаками пропозицій? Наприклад, пропозиція імені Миколи Земляного не мала бути допущена згідно зі ст. 3 п. 8 Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”, оскільки він був причетний і до Партії регіонів, і до ОПЗЖ.
Також у пропозиціях не має фігурувати, наприклад, варіант Княгині Ольги, оскільки вулиця з такою назвою вже є в Кривому Розі.
Прошу повідомити імена і контакти осіб, особисто відповідальних у кожному районі за внесення пропозицій до форми для голосування, і терміново внести правки у відповідні гуглформи.
Крім того, є нагальна необхідність прийняти рішення і розпочати процес щодо зміни назви однієї з двох вулиць Шмаківських. Через задвоєння назви мешканці мають купу проблем, зокрема і судового порядку. Мені відомо, що мешканці пишуть звернення до різних органів місцевого самоврядування, але отримують відписки. Прошу терміново зібрати засідання комісії з перейменування топонімів Кривого Рогу, щоб розглянути ці та інші проблемні моменти».
новини Кривий Ріг LIFE