Наразі роботодавці застосовують такий вид трудових відносин як відпустка без збереження заробітної плати. І це не тільки про фінансову складову для працівника. А й про соціальну, трудову та пенсійну.
Адже Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (надалі – Закон) введено в дію новий вид відпустки без збереження заробітної плати для тих працівників, які у період дії воєнного стану виїхали за межі території України або набули статусу внутрішньо переміщеної особи.
Тож з 19.07.2022:
– на такий вид відпустки не поширюються норми ЗУ «Про відпустки», оскільки її надання врегульовано тільки ст.12 Закону;
– ця відпустка надається в обов’язковому порядку (тобто роботодавець не має права відмовити в наданні такого виду відпустки);
– підставою для надання цієї відпустки є заява працівника та відповідний документ, що підтверджує право заявника на даний вид відпустки;
– максимальна тривалість такої відпустки – 90 календарних днів і братися вона може частинами;
– час перебування у такій відпустці не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку;
– оскільки за цей вид неоплачуваної відпустки немає сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску) – то й до страхового стажу цей період не зараховується.
За більш детальними роз’ясненнями щодо відпустки без збереження заробітної плати варто звертатися до інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради за такими телефонними номерами:
– 067-838-38-39;
– (0564) 92-02-24.
новини Кривий Ріг LIFE