![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/437550626_2081049762275634_8940650810012016134_n-1024x590.jpg)
Двоє криворіжців Євген Лавріненко та Денис Мотроненко, спільно з колегами з інших регіонів, розробили, зібрали та випробовують вітчизняний наземний роботизований комплекс «Равлик».
Його вага складає близько пів тонни, а максимальна швидкість руху – до 10 км/год. Основний принцип роботи «Равлика» – можливість повністю дистанційного керування та застосування штучного інтелекту.
Про розробку повідомив начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/437535402_2081049812275629_7640217211335969772_n-829x1024.jpg)
Такий комплекс може використовуватись нашими військовими як транспортер на передовій, евакуатор, основа для встановлення систем виявлення вибухонебезпечних предметів та розмінування.
На сьогодні мобільний комплекс уже пройшов випробування на полігонах та в бойових умовах. Його робота справді вражає. Маневрений, невеликого розміру і керується дистанційно.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/437474602_2081049765608967_8330733528202095992_n-1-1024x598.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/438082158_2081049802275630_248051246528380654_n-936x1024.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/438102621_2081049862275624_2112352178543124601_n-1024x614.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE