У Кривому Розі продовжуються ремонтні роботи укриттів, розташованих у школах та дитячих садках. На сьогодні дозвіл від ДСНС на використання тимчасових сховищ мають вже 90 шкіл та 12 дитячих садків.
Про це повідомили у міському відділі преси та внутріщньої інформації.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_08-19-00-1024x768.jpg)
З початку повномасштабного воєнного вторгнення росії у Кривому Розі, як і багатьох інших містах України, освітній процес було переведено в онлайн режим, призупинена також робота дошкільних закладів. У той же час розпочалась робота з облаштування тимчасових укриттів у закладах освіти.
Фахівці Державної служби надзвичайних ситуацій, департаменту освіти та науки проінспектували всі заклади і перевірка виявила, що не кожна будівля школи чи дитсадка була спроєктована так, щоб мати бомбосховище. Звичайно ніхто, у тому числі й проєктувальники будівель, і припустити не міг, що у 21 столітті ворог може бомбардувати мирні міста. Так, у такому великому районі як Саксаганський, в жодному дитячому садочку немає можливості створити укриття. Там, де можна підготувати такі тимчасові сховища, це роблять.
У 2022 році за кошти міського бюджету облаштовано укриття у 92 закладах освіти. Придбали шанцевий інструмент, медичні аптечки, ємності для питної та технічної води. Закінчуються ремонти ще 46 укриттів. Адже обов’язковою умовою для відновлення освітнього процесу є наявність облаштованих укриттів у закладах.
Приблизно з 15 квітня дитячі садочки експериментально запрацюють у режимі чергових груп, а з 1 вересня, якщо безпекова ситуація буде стабільною, відновлять навчання в режимі офлайн школи. Але заняття проходитимуть лише там, де є укриття, кількість дітей не повинна буде перевищувати кількість місць у укриттях, та виключно з письмової згоди батьків.
У всіх укриттях приводиться до ладу електропроводка, вентиляція, стіни, стеля ремонтуються, облаштовуються санвузли. Сховища укомплектовані всім необхідним для короткочасного та тривалого перебування дітей.
Директор гімназії №109 Сергій Кіслов сказав: «У нас навчається 356 учнів. Торік коштом міського бюджету ми розпочали ремонт укриття. У ньому одночасно може перебувати 296 чоловік. Зараз облаштовуються санвузли та венитляція. Наші учні та педагоги з нетерпінням чекають на відновлення навчання в режимі офлайн».
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_08-19-01-2-1024x767.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_08-19-01-1024x768.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_08-19-02-1024x767.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_11-16-36-1024x569.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_13-05-02.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_13-05-03-1024x658.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_13-05-04-1024x768.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-23_08-19-00-2-1024x768.jpg)
Нагадаємо, що з 1 березня у Кривому Розі для підготовки дітей до першого класу відновлені навчальні заняття в режимі офлайн у 12 дошкільних закладах та 65 школах.
новини Кривий Ріг LIFE