test

Всі новини про життя міста

Вже 102 заклади освіти мають дозвіл від ДСНС на використання сховищ (фото)

У Кривому Розі продовжуються ремонтні роботи укриттів, розташованих у школах та дитячих садках. На сьогодні дозвіл від ДСНС на використання тимчасових сховищ мають вже 90 шкіл та 12 дитячих садків.

Про це повідомили у міському відділі преси та внутріщньої інформації.

З початку повномасштабного воєнного вторгнення росії у Кривому Розі, як і багатьох інших містах України, освітній процес було переведено в онлайн режим, призупинена також робота дошкільних закладів. У той же час розпочалась робота з облаштування тимчасових укриттів у закладах освіти.

Фахівці Державної служби надзвичайних ситуацій, департаменту освіти та науки проінспектували всі заклади і перевірка виявила, що не кожна будівля школи чи дитсадка була спроєктована так, щоб мати бомбосховище. Звичайно ніхто, у тому числі й проєктувальники будівель, і припустити не міг, що у 21 столітті ворог може бомбардувати мирні міста. Так, у такому великому районі як Саксаганський, в жодному дитячому садочку немає можливості створити укриття. Там, де можна підготувати такі тимчасові сховища, це роблять.

У 2022 році за кошти міського бюджету облаштовано укриття у 92 закладах освіти. Придбали шанцевий інструмент, медичні аптечки, ємності для питної та технічної води. Закінчуються ремонти ще 46 укриттів. Адже обов’язковою умовою для відновлення освітнього процесу є наявність облаштованих укриттів у закладах.

Приблизно з 15 квітня дитячі садочки експериментально запрацюють у режимі чергових груп, а з 1 вересня, якщо безпекова ситуація буде стабільною, відновлять навчання в режимі офлайн школи. Але заняття проходитимуть лише там, де є укриття, кількість дітей не повинна буде перевищувати кількість місць у укриттях, та виключно з письмової згоди батьків.

У всіх укриттях приводиться до ладу електропроводка, вентиляція, стіни, стеля ремонтуються, облаштовуються санвузли. Сховища укомплектовані всім необхідним для короткочасного та тривалого перебування дітей.

Директор гімназії №109 Сергій Кіслов сказав: «У нас навчається 356 учнів. Торік коштом міського бюджету ми розпочали ремонт укриття. У ньому одночасно може перебувати 296 чоловік. Зараз облаштовуються санвузли та венитляція. Наші учні та педагоги з нетерпінням чекають на відновлення навчання в режимі офлайн».


Нагадаємо, що з 1 березня у Кривому Розі для підготовки дітей до першого класу відновлені навчальні заняття в режимі офлайн у 12 дошкільних закладах та 65 школах.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи