Маючи за плечами досвід шахрайського виманювання грошей, уродженка Миколаївської області майже цілий рік жила за рахунок коштів, які їй перераховували довірливі люди.
Зловмисниця діяла зухвало й упевнено, а суми щоразу змінюванала, як, власне, і легенди, за допомогою яких і видурювала гроші. На жаль, слідство й суд не з’ясували, звідки у підсудної з’являлися телефонні номери та інформація про рідних жертв.
Так, наприклад, 4 січня 2023 року о 13:27 шахрайка зателефонувала до однієї жінки й представилася слідчою. Далі декілька незрозумілих слів – і суть: донька потрапила в ДТП, збила дитину, необхідно 18 000 гривень. О 13:58 на рахунок злодійки чотирма платіжками була зарахована ця сума.
19 січня о 17:00 на гачок обману попалася пенсіонерка, якій шахрайка за допомогою штучних перешкод у слухавці представилася її онукою й попросила терміново 12 000 гривень. О 18:53 бабуня через відділення нової пошти ТОВ «НоваПей» переказала названу суму.
Розуміючи, що план спрацьовує, апетити зловмисниці підвищувалися. Так, 17 лютого о 12:54 вона вже набирала номер чоловіка, який почув наступне: його донька в магазині Одеси штовхнула дитину і травми такі, що поклали в реанімацію. Донька під слідством і потрібно 50 000 гривень.
Чоловік відразу зізнався, що має на рахунку лише 3 000 гривень, проте вже через годину 6-ма платіжками переказав 29 500 гривень – скільки встиг зібрати за виділений йому час до 14:00.
Наступною жертвою стала мати чоловіка, якому терміново потрібні гроші, бо питання життя й смерті. 20 лютого о 12:50 була вимога на 47 000, проте жінка божилася, що має лише 4 800 гривень. Шахрайка погодилась і на цю суму.
Після того, як зловмисницю було викрито, вона щиросердно каялася й вину свою визнавала в повному обсязі. Прикметно, що на суд ніхто із потерпілих не з’явився, та й цивільний позов не заявляли.
21 лютого Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу ухвалив рішення визнати громадянку винною за ч.1 ст.190, ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України і покарав у вигляді 2 років обмеження волі, але з випробувальним строком 3 роки.
Злодійка із зали суду пішла додому.
новини Кривий Ріг LIFE