Всі новини про життя міста

Лелеки повернулися на укріплені енергетиками ДТЕК Дніпровські електромережі гнізда (фото)

На укріплені ДТЕК Дніпровські електромережі гнізда повернулися лелеки. Птахи заселили близько 85% платформ, що для них встановили енергетики.

Компанія монтує захисні конструкції на електроопорах, починаючи з 2013 року. Цьогоріч вже встановили 10 гнізд. Попри війну енергетики продовжують дбати про захист біорізноманіття та довкілля. Роботи проводять під егідою проєкту #Лелеченьки, спрямованого на захист та збереження популяції білого лелеки. Він відповідає принципам ESG та Цілі Сталого розвитку Глобального Договору ООН №15 – «Збереження екосистем землі».

Усього у Дніпропетровській області на електроопорах встановлені 226 спеціальних платформ під лелечі домівки. Вони дозволяють убезпечити птахів від можливого ураження струмом. Також такі роботи захищають клієнтів компанії від аварійних відключень, що можуть бути спричиненні сповзанням гнізд на проводи.

«Попри війну ДТЕК продовжує розвивати інфраструктуру електромереж, спираючись на принципи сталого розвитку. Коли птахи відлітають на зимівлю, наші фахівці укріплюють аварійні гнізда захисними конструкціями.  Й кожної весни перевіряють укріплені захисними платформами лелечі гнізда. Дивляться, чи все з ними гаразд, а також відмічають, чи оселилися там лелеки. Цього року вже облаштували 10 захисних платформ. Вони вже заселені. Ще 2 плануємо встановити восени – у Царичанський територіальній громаді», – зазначив Андрій Терещук, генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.

Фахівці компанії, виконуючи регулярні огляди повітряних ліній, фіксують електроопори, на яких лелеки вирішили облаштували власні домівки. Також про такі випадки часто повідомляють мешканці області. Так зробила наприкінці березня й жителька села Булахівка, де гніздо впало через велику вагу. Енергетики відгукнулися і позапланово встановили на опорі платформу. І як тільки завершили роботи, до гнізда прилетів птах. Докладніше про порятунок родини лелек з Булахівки можна подивитися за посиланням.

З початку повномасштабної війни фахівці укріпили вже 37 платформ.

“Попри війну ми продовжуємо проєкт #Лелеченьки. Це вже друге гніздо у Павлоградському районі, яке встановили цьогоріч. Ми моніторимо заселення  наших конструкцій птахами. Середній відсоток щорічно становить понад 85%. З власного досвіду, щоб так швидко лелеки приймали нове гніздо, як цього разу, я ще не бачила. Вважаємо це добрим знаком, і сподіваємося, що ці птахи принесуть Україні радість і мир”, — зазначила головний фахівець відділу екобезпеки ДТЕК Дніпровські електромережі Алла Павлова.

Як зазначалося раніше, ДТЕК Дніпровські електромережі послідовно реалізує Цілі Сталого розвитку Глобального Договору ООН. В компанії працює ефективна система управління відходами. Вона побудована на принципах циркулярної економіки й лише минулого року допомогла передати на відновлення та рециклінг понад 2,5 тисячі тонн різних видів відходів.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини