![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/424605636_7017467704975444_5045474783677372676_n-1024x774.jpg)
Досить рідкісних для наших країв птахів – омелюх – було помічено в парку на 44-му кварталі. 1 лютого стояла тепла погода, що дозволило фотолюбителю Євгену Шумило зробити декілька кадрів.
Фото він розмістив у тематичній групі «Природа Криворіжжя» у соцмережі.
Омелюхи — деревні птахи північних лісів. Вони полюють на комах влітку, зимою харчуються ягодами. Узимку переміщаються дещо південніше свого літнього ареалу – прилітають зимувати до України. Цей гарний птах насправді є родичем звичайного горобця. Свою назву він отримав за те, що полюбляє ласувати ягодами омели. До того ж омелюхи поїдають ягоди горобини, барбарису, шипшини та калини, а ще черв’ячків і комашок. А на самих омелюхів полюють сови, білки та куниці.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/424674088_7017467541642127_3542032944772525390_n-1024x686.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/424585280_7017467484975466_8226905831328109199_n-708x1024.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/424679656_7017467744975440_5800802632239669361_n-870x1024.jpg)
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/424705825_7017467521642129_2303225438956371121_n-1024x683.jpg)
новини Кривий Ріг LIFE