Всі новини про життя міста

Усиновлення, держвиплати, навчання для соцпрацівників та лікарів: про події тижня на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині розвивають сімейні форми виховання для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. У березні мешканцям області вже виплатили всі види держдопомог. А лікарі регіону навчаються надавати пацієнтам первинну психологічну допомогу.

Про це під час брифінгу розповіла заступник начальника ОВА Надія Задорожна.

«Цьогоріч на Дніпропетровщині всиновили вже 19 дітей – сиріт та малечу, позбавлену батьківського піклування. А лише за останній тиждень десятеро хлопців та дівчат взяли під опіку або влаштували до ДБСТ. Ще підсилюємо цей напрямок. В області почала роботу регіональна консультантка, яка опікується розвитком сімейного виховання», – розповіла Надія Задорожна.

Вона додала, що на березень область отримала майже 386 млн грн державних коштів на виплати різних видів допомог. Це 100% від потреби. Кошти вже перерахували майже 137,7 тис мешканців. Зокрема, підтримали батьків новонароджених, багатодітні родини, людей з інвалідністю, малозабезпечені сім’ї.

«Понад 3,7 тис лікарів та медсестер області пройшли навчання за програмою mhGAP. Тепер надають первинну психологічну допомогу своїм пацієнтам. Можуть виявити проблему і оцінити, чи потрібне втручання вузькопрофільного спеціаліста», – сказала заступник начальника ОВА.

Цей онлайн-курс – частина ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як». Так само, як і проєкти, що мають попередити насильство за ознакою статі. Цій проблематиці, наприклад, присвятили тренінг у Криничанській громаді. Загалом такий захід планують провести на 20 територіях регіону.

«Разом із Товариства Червоного Хреста України ОВА запустила навчання з надання першої меддопомоги. Слухачі зосереджуються на серцево-легеневій реанімації, непрохідності дихальних шляхів, кровотечі, транспортуванні. А ще обробці ран та опіків. Цьому вчать досвідчені тренери. Майстер-клас вже провели для надавачів соціальних послуг. Долучилося 20 фахівців», – зазначила Надія Задорожна.  

Курси розпочали й 50 працівників громадських і благодійних організацій. Вони вдосконалять свої знання з етики та професійної відповідальності. Профілактики вигорання та створення безпечного середовища. Більше дізнаються про особливості роботи з різними групами людей.

Надія Задорожна підкреслила, що протягом тижня росіяни не залишали у спокої Нікопольщину. Один з ворожих обстрілів обернувся трагедією для багатодітної родини. Загинув підліток. Його 22-річний брат отримав поранення. Загалом за тиждень постраждало 7 мирних.

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини