asd

Всі новини про життя міста

Як знайти приховані резерви в сімейному бюджеті під час кризи: лайхфаки від експерта Леднік Олександр Вікторович

Системне та ефективне фінансове планування є привілеєм лише вузького кола людей, які найчастіше мають ступені у “Економіці” чи “Фінансах”.

У дорослому віці ми змушені самостійно вчитися справлятися з грошима і дуже часто робимо помилки, які обходяться нам в буквальному сенсі дуже дорого.

У цій статті я постараюсь доступно і коротко пояснити принципи правильного планування і поділюся деякими порадами, які зможуть допомогти знайти резерви в своєму бюджеті в цей кризовий час.

Олександр Вікторович Льодник: якщо хочеш заощаджувати, то плануй

Напевно, кожен з нас проходив через періоди, коли хотів заощадити, але у нас не виходило. Таке трапляється лише тоді, коли ми не складаємо чіткого письмового плану, в якому будуть такі пункти:

  • у який період ми переходимо на “стислий” фінансовий режим;
  • скільки ми хочемо заощадити, куди витратимо чи інвестуємо кошти;
  • які статті витрат можна скоротити та як це зробити;
  • від чого і який період часу можна відмовитися;

Переходити на нову фінансову модель потрібно заздалегідь і складати план від 1 місяця. Але є ще одна умова, ви обов’язково маєте вести домашню бухгалтерію.

Усі щоденні витрати необхідно записувати, зробивши із цієї процедури новий сімейний ритуал. Для цього хороші такі підручні засоби, як чеки, блокноти, а також численні фінансові програми, які різноманітно і безкоштовно можна знайти в GooglePlay або AppStore.

Ви втрачаєте гроші не на великих витратах, а на дрібних: Олександр Ледник

Вважають, що наш бюджет поїдають великі покупки, але це категорично не так. Великі витрати запам’ятати нескладно, а ось дрібні, швидше за все, часто не беруться до уваги. Але саме ці «дрібниці» наприкінці за підсумками місяця з’їдають 40-50% ваших доходів.

Щоб процес оптимізації ваших витрат був максимально ефективним, вам знадобиться від 2 до 3 місяців. Лише після закінчення цього періоду ви зможете проаналізувати щоденні витрати, невміле планування яких відштовхують вас від фінансового благополуччя.

Перерозподіливши витрати та доходи, ви зможете знайти кошти для того, щоб почати накопичення. Зробивши все правильно, ви зможете щомісяця отримати вільний фінансовий резерв. Повірте, якщо ви будете вести домашню бухгалтерію і відмовивитесь від зайвих витрат у вас на руках залишиться від 10% до 15% більше коштів..

Інвестиції чи накопичення: відповідає Олександр Вікторович Лєдник

Якщо ви грамотно дотримувалися головних законів фінансового планування і мали протягом певного терміну стабільний дохід, ви можете накопичити велику суму грошей.

Але тут постає інше питання: що робити із зайвими грошима? – Збирати чи інвестувати?

На це питання немає універсальної відповіді. У кожного з нас своя особиста та сімейна історія, цілі та завдання протягом того чи іншого періоду.

Проте, я маю рекомендацію для вас, яка ніколи вас не підведе: керуйте фінансовим резервом у комплексі:

  • розподіліть ваш резерв на три рівні частини;
  • першу суму переведіть до активів з низькими ризиками (тверді валюти, золото, нерухомість);
  • другу суму вкладіть в активи з більшими ризиками (криптовалюти, акції нових компаній, облігації);
  • третю суму збережіть у валюті своєї країни на непередбачені витрати (якщо вони не прийдуть, то суму, яку ви зможете інвестувати або конвертувати в іноземну валюту).

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини