Всі новини про життя міста

За новими ідеями та натхненням: криворізькі фахівці зі сфери культури та креативних індустрій отримали можливість перейняти досвід колег у Львові (фото)

З 22 по 27 січня проходила нетворкінгова подорож для фахівців зі сфери культури та креативних індустрій з Кривого Рогу до Львова. Професійна подорож для менеджерів культури відбулась за ініціативи Криворізького центру сучасної культури за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Про це повідомили у КЦСК.

Переймати досвід одного з провідних культурних центрів України поїхали 15 дієвців з Кривого Рогу. Напередодні Криворізький центр сучасної культури оголосив open call на участь у навчальному заході і сформував професійну групу, яка має практичний досвід та високу мотивацію до розвитку культури у Кривому Розі.

Як зазначила керівниця KRCC Катерина Левченко, центр ставив собі за мету сприяти обміну досвідом та розвитку професійних навичок в галузі культури та креативного бізнесу для криворізьких культурних діячів.

«Фахівці з Кривого Рогу отримали унікальний шанс за 5 днів відвідати провідні культурно-мистецькі інституції Львову та поспілкуватись з їх командами, дізнатись про кращі практики та особливості в роботі того чи іншого центру, встановити партнерські зв’язки у культурній сфері. Знаю, що вже є певні домовленості про візити львівських діячів до Кривого Рогу та організацію спільних проектів. А це свідчить  про те, що подорож має результат і можливе продовження вже у форматі співпраці як зі львівськими культурними діячами, так і на локальному рівні, між місцевими представниками культури та креативних індустрій», – сказала Катерина Левченко, керівниця Криворізького центру сучасної культури, голова ГО «Інститут розвитку Кривого Рогу».

Програма подорожі була досить насиченою та різноманітною. Учасники мали змогу поспілкуватись та обмінятись досвідом з представниками культурних інституцій та команд FESTrepublic, «Видавництво Старого Лева», арт-простору «Щось цікаве»,  Дім Звуку / РадіоГараж, бренду Руслан Багінський, арт-центру Jam Factory. Криворіжці відвідали відомі культурні установи – музей міста, театр Лесі Українки, Львівський муніципальний мистецький центр, галерею Shum Art Gallery. Дізнались більше про сучасні підходи у роботі мистецької бібліотеки та зустрілись з очільницею управління культури Львівської міської ради.

26 січня в America House у Львові, що є майданчиком для розвитку молодих людей, які хочуть творити зміни в Україні, презентували діяльність Криворізького центру сучасної культури для культурних діячів Львова.

Сергій Гусятник, співвласник відеопродакшену BrahmaFilms, продюсер студії звукозапису Rakurs Records, засновник студії подкастів Podcast Service UA: «Мої творчі прагнення щодо цієї поїздки були прагматичні – це контакти і кейси. Мар’яна Савка, Тарас Маселко – ці ті люди, з якими дійсно хотілось ще декілька годин поспілкуватись. Але я розумію, що результатом цієї поїздки буде те, що вони стовідсотково завітають до Кривого Рогу. Ми організуємо їх приїзд. Хочеться, щоб в нашому місті люди запалювались від таких діячів, які пройшли величезний шлях, і, звісно, хочеться розвивати Кривий Ріг. Тож для мене результатом цієї професійної подорожі буде як мінімум запрошення культури Львова до нас у місто на якийсь загальний івент, великий та красивий».

Ірина Роік, культурна менеджерка, громадська діячка: «Люди, з якими ми знайомились, наважуються стрибати у невідомість, не бояться виходити зі своєї умовної зони комфорту, змінювати своє життя і життя людей навколо. Я собі поки дала час просто спостерігати і не робити ніяких висновків, фіксую, і це має залишитись десь у нотатках, а потім визріти і у щось перетворитися.

Щодо нетворкінгу скажу так: люди, які не розуміють важливість нетворкінгу, це люди, які не мають майбутнього. Таких людей як ми, їх насправді не так багато, тобто тих, хто готовий брати ініціативу, перетворювати світ навколо, ризикувати. І якщо ці люди не будуть обмінюватись між собою досвідом, то це дуже сильно може відкинути нас назад. Бо хтось вже пройшов той шлях, на початку якого ти стоїш, і він може поділитись і скоротити твій шлях в рази. І сказати – оце мій досвід, а ти попробуй зробити отак. І це вийде швидше».

Довідково:

Криворізький центр сучасної культури Кривого Рогу (KRCC) – це незалежна ініціатива професіоналів_лок, художниць_ків, кураторок_рів, дослідниць_ків, менеджерок_рів культури з Кривого Рогу і інших регіонів України.

KRCC слугуватиме центром інновацій, креативного економічного розвитку та платформою для суспільного діалогу через культуру та мистецтво. Крім того, KRCC відіграватиме вирішальну роль у популяризації та розвитку мистецтва в місті та включенні Кривого Рогу на культурну мапу України і світу. Команда планує розвивати спроможність та самозарадність спільнот і суспільства через культурні, мистецькі й освітні заходи.

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі