Всі новини про життя міста

Історія: науковець із Кривого Рогу Ігор Ракітін брав участь у дослідженні затонулого “Титаніка”

Легендарний фільм “Титанік” про трагічну історію величезного судна, на фоні якої розгортається сюжет про двох закоханих, мабуть бачили всі. Для багатьох криворіжців буде приємною несподіванкою дізнатися про те, що їх земляк, науковець Ігор Ракітін, брав участь у дослідженні затонулого багато років тому лайнера.

Ігор Ракітін – талановитий криворіжець, старший науковий співробітник Інституту океанології ім. П. П. Ширшова, кандидат технічних наук та учасник багатьох експедицій на науково-дослідницькому судні “Академік Мстислав Келдиш”. Під час дослідницьких робіт у Північній Атлантиці він познайомився з Джеймсом Кемероном, успішним режисером, якому допомагав у зйомках знаменитого кіно. 

Деталі розповіли на kryvyi-rih.one.

Факти з біографії експедитора і перші кроки у кар’єрі

Прізвище Ракітін добре відоме багатьом криворіжцям, адже його прославив ще батько Ігоря – Яків Ракітін. Він був бойовим льотчиком штурмової авіації, який співпрацював з видатними пілотами, професіоналами своєї справи, Валерієм Чкаловим, Валентиною Гризодубовою та деякими іншими. Яків Ракітін також приймав участь у фінській та Великій Вітчизняній війні. 

За освітою Ігор Ракітін – гірний інженер-механік. Після закінчення навчання він декілька років працював на промисловому підприємстві за спеціальністю, але ця робота юнаку не подобалася і він мріяв про море. Це було досить несподіваним бажанням, адже Кривий Ріг знаходиться дуже далеко від морських просторів, а із усього “морського”, що бачив Ігор у рідному місті, були чайки над Інгульцем. Бажання зв’язати своє життя з морською справою з’явилося у майбутнього дослідника після спілкування з матросом, який розповідав юнаку багато цікавого про свої мандри, екзотичні країни та дух свободи. 

Мрії молодого Ракітіна почали поступово здійснюватися. У 1982 році він став членом екіпажа середнього рибальського траулера “Микола Решетняк” (він був названий так на честь керівника підпільної антифашистської молодіжної групи у Кривому Розі). Ще через деякий час Ігор півроку провів в Аденському заливі у складі Радянсько-Еменської експедиції. У Ракітіна навіть був досвід викладання у Керченській морехідці. 

Після перших виходів у море Ігор Ракітін відчував себе більш впевнено у сфері, яку обрав, тому в подальшому його запрошували з експедиціями на судна “Академік Іоффе”, “Рифт” та “Гідробіолог”. 

Стати гідронавтом Ігору Ракітіну вдалося частково, але його внесок у науковий розвиток Криворіжжя важко переоцінити. Він є власником трьох патентів на винаходи, автором багатьох дисертацій та наукових робіт. Крім того, він написав декілька творів – наукових повістей, які присвятив своїм колегам та їх непростій роботі у морі. 

Участь Ракітіна на зйомках “Титаніка”

Фільм “Титанік” починається з кадрів, де експедитор разом із командою шукає на затонулому лайнері рідкісний чорний діамант – Серце Океану. Пассажирка, що вижила, Роуз, спостерігає за цим на екрані і бачить темне дно океану, на якому, розколовшись навпіл, лежить “Титанік”. А глядачі у реальному житті навіть не здогадувались, що дослідження корабля ведеться за допомогою унікального судна “Академік Мстислав Келдиш”. 

Ігор Ракітін чотири рази входив у інженерно-технічну групу забезпечення експедицій зірки Голлівуду. Кожне занурення спеціальних апаратів у воду несло за собою ризики для життя людей, тому криворіжець слідкував за кожною деталлю – глибиною, донною течією, купою металу. Знімальна група Джеймса Кемерона знаходилася під водою близько 15 годин і за кожною їх дією слідкував Ракітін через камери спостереження, щоб у аварійному випадку відразу врятувати людей. Це був дуже цікавий, але виснажливий досвід.

Ігор Ракітін і Джеймс Кемерон за час спільної роботи стали дуже добрими товаришами. Саме Ігор та його колега, науковець Анатолій Сагалевич, запропонували режисеру дізнатися більше про долі людей на справжньому “Титаніку” та додати у кіно життєву історію кохання. Мабуть, це була одна із найбільш плідних співпраць за всю історію – два Оскари та декілька мільйонів доларів.

Джерело: kryvyi-rih.one

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі