Всі новини про життя міста

Після дворічної перерви у Дніпрі провели трансплантацію кісткового мозку (фото)

В одному з медзакладів області поновили проведення трансплантації кісткового мозку. Першим пацієнтом став хлопець з Полтавщини. 17-річний Дмитро пройшов понад десять хіміотерапій. Коли вона перестала давати результати, його відправили до Дніпра. Тут скорегували лікування, а на початку січня пересадили стовбурові клітини.

«Для Дмитра з Полтавщини трансплантація кісткового мозку була шансом взяти верх над агресивною хворобою. На цю процедуру пацієнт приїхав до Дніпра. Адже одна з наших клінік – серед небагатьох в Україні, де її проводять. Вперше це було наприкінці 2021-го. Потім – війна, практику призупинили. І ось зараз – запустили знову», – розказав начальник ОВА Сергій Лисак.

Поки процедура трансплантації була на паузі, колектив медзакладу не гаяв часу. Щоб ефективно протистояти онкології, переймали досвід колег з Німеччини, Чехії, Іспанії і Нідерландів.

«Аби допомогти Дмитру, задіяли чималу команду. Це лікарі онкогематологи, анестезіологи, лаборанти та медсестри. Зрештою, зараз фіксуємо перші позитивні результати від процедури, – поділився директор медзакладу, де провели трансплантацію кісткового мозку, Олексій. – І це тільки початок. Збираємося й надалі розвивати цей напрям».

На самого ж пацієнта попереду чекає ще реабілітація. Втім, його самопочуття вже суттєво покращилося. Перші зміни мама хлопця помітила вже через десять днів після трансплантації.

«Дуже переживала, але дитина добре перенесла процедуру. Після неї почав їсти, набирати вагу. Колір шкіри навіть змінився. На місце стають й результати обстежень, – додала мама пацієнта Олена. – Син вже планує, що робитиме далі. Хоче повернутися до спорту і вступати на навчання до столиці».

Медики ж готуються до наступної трансплантації кісткового мозку. Її проведуть 15-річному Сашку.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі